Σάββατο 29 Ιανουαρίου 2011

ΟΑΣΗ - Μεσσαρά 46 - 19 (Παμπαίδων Α' - 6η Αγωνιστική) (εξ αναβολής)

ΟΑΣΗ - Μεσσαρά   46 - 19

Εύκολο ήταν τελικά το απόγευμα για την ΟΑΣΗ και τους μικρούς αθλητές της, αφού επικράτησαν με χαρακτηριστική άνεση της Μεσσαράς με σκορ 46-19.
Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ καλά το ματς, και κατάφεραν αρκετά γρήγορα να δημιουργήσουν διψήφια διαφορά πόντων. Οι φιλοξενούμενοι με πολύ κακή απόδοση συνολικά δεν μπόρεσαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να απειλήσουν τον αντίπαλό τους με αποτέλεσμα η διαφορά να αυξάνεται συνεχώς. Το ημίχρονο τέλειωσε με την ΟΑΣΗ να προηγείται με 27-12. Οι 15 πόντοι διαφορά του ημιχρόνου εύκολα αυξήθηκαν στους 27 στο τέλος του παιχνιδιού με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 46-19.

Δεκάλεπτα:  17-06, 10-06, 12-03, 07-04

ΟΑΣΗ (Αναστασιάδης Γ.): Τσαγκαράκης, Παπαντωνάκης 5, Τσιλιμπάρης, Σπυριδάκης 17 (1), Τσικνάκης 7, Γερωνυμάκης, Καναράκης, Γεωργόπουλος 4, Περάκης, Παπαδάκης 11 (1), Καπλακιώζης 2.

Μεσσαρά (Κυδωνάκης Γ.): Παπαγρηγορίου 1, Μιχελιουδάκης 2, Χαλκιαδάκης, Ρουκουνάκης, Boskov 8, Τζωρτζακάκης 2, Γεωργιλαδάκης, Λαμπράκης 2, Καμπιτάκης 4.