Σάββατο 20 Νοεμβρίου 2010

4η ΑΓΩΝ.: Ηρόδοτος - Μεσσαρά 83 - 42

Με ήττα συνέχισε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις της και την 4η αγωνιστική η ομάδα της Μεσσαράς, καθώς ο Ηρόδοτος, μετά από πολύ καλή εμφάνιση, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα στην Αλικαρνασσό, κερδίζοντας με το επιβλητικό 83-42.
Η Μεσσαρά ξεκίνησε πολύ νωθρά την πρώτη περίοδο, αφήνοντας την ομάδα του Ηροδότου να δημιουργήσει από την αρχή του παιχνιδιού μια διαφορά ασφαλείας. Στην δεύτερη περίοδο βελτιώθηκε αρκετά η αμυντική λειτουργία της ομάδας, αλλά η αστοχία στην επίθεση δεν επέτρεψε τη μείωση του σκορ, διατηρώντας το στα ίδια περίπου επίπεδα.
Στο δεύτερο ημίχρονο, η πολύ καλή ομαδική λειτουργία του Ηροδότου, τα υψηλά ποσοστά ευστοχίας των παικτών του, σε συνδυασμό με την αστοχία των φιλοξενούμενων, οδήγησαν τη διαφορά σε μεγαλύτερα νούμερα, καταλήγωντας στο τελικό 83-42.

Ηρόδοτος - Μεσσαρά 83-42
Διαιτητές : Φλίγκος - Καρανικόλα Ελ.
δεκάλεπτα : 26-6, 45-22, 72-31, 83-42

Ηρόδοτος (Κόκκινος Γιάννης) : Νίχλος 6, Αναστασάκης 3 (1), Μαϊστρέλης Β. 22 (5), Τσάμης 4, Χαραλαμπάκης 2, Αλεβιζάκης 4, Κάλφας 1, Κούκιαλι 14 (2), Σταματάκης 4, φραγκιαδάκης 1, Βακιντής, Αποστολίδης 22 (4).
Μεσσαρά (Νικολιδάκης Στέλιος) : Ταβερναράκης 4, Καλαϊτζάκης, Κουκουλάκης, Δαριβιανάκης 5 (1), Χαλκιαδάκης, Φανουράκης 10 (1), Χαραλαμπάκης 10, Μανασσάκης 3, Δαριβιανάκης, Δρουγκάκης 2, Στεφανουδάκης 8.